wtorek, 21 sierpnia 2018

„Mexico Dia de Los Muertos”

czyli Dzień Zmarłych w Meksyku 

oraz warsztaty z Jackiem Boneckim
Wyprawa MEKSYK 27.10 – 04.11.2018


W listopadzie fotograficzny concept store Sklep Bez Nazwy zaprasza na wyprawę do Meksyku ze znanym fotografem i podróżnikiem Jackiem Boneckim. Celem wyprawy jest przeżycie i fotografowanie Święta Zmarłych – barwnego i kolorowego, magicznego i niebywałego!
Dzień Zmarłych to najstarsze religijno-etniczne święto meksykańskie. Dawniej celebrowano je około miesiąca. Czci ono pozagrobowe życie zmarłych i więzy rodzinne. Ze względu na jego wyjątkowy charakter, Dia de los Muertos zostało wpisane na niematerialną listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Pierwszy dzień listopada, Dia de los Angelitos, poświęcony jest duszom dzieci, zaś drugi, Dia de los Muertos - pamięci dorosłych. Meksykanie wierzą, że w tych dniach zmarli ich odwiedzają. By zachęcić ich do wizyty, zarówno w domach, jak i w przestrzeni publicznej przygotowywane są specjalne ołtarze ofiarne. Umieszcza się na nich kwiaty, jedzenie, fotografie zmarłych, świece, wodę, sól i wszystko to, co dana osoba lubiła za życia. Zgodnie z tradycją zmarli powinni być godnie przyjęci, bo zapewnia to domownikom pomyślność i ochronę przed nieszczęściami.

Zapraszamy Państwa na niesamowitą 9-dniową wyprawę do Meksyku podczas której doświadczymy magii Święta Zmarłych. Warsztaty poprowadzi mistrz fotografii streetowej, charyzmatyczny Jacek Bonecki. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w znakomity sprzęt Fujifilm. Termin wyprawy to 27.10 – 04.11.2018 r.

Cena: 12900 zł za osobę
Cena zawiera:
Zakwaterowanie w hotelach:
3 noce w Mexico City, Hotel Plaza Revolucion,
1 noc w Puebla, Hotel La Alhondiga,
3 noce w Oaxaca, Hotel Mision
1 noc w Mexico City, Hoel Fontan Reforma
Wyżywienie zgodnie z programem: 8 x śniadania
Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
Przelot z Oaxaca do Mexico City
Transfery podczas zwiedzania
Prywatnego licencjonowanego przewodnika
Bilety wstępów
Cena nie zawiera:
Wejścia do domu Frida Kahlo
Wydatków o charakterze osobistym
Dodatkowych posiłków i napojów
Zgłoszenia i pytania: warsztaty@sklepbeznazwy.com.pl 
Zapraszamy po szczegóły: https://sklepbeznazwy.com.pl/blog-sklepbeznazwy/14_Dia-de-Los-Muertos---Mexico---Warsztaty-z-Jac.html 

MEKSYK

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami. Tradycja nieustannie łączy się tu z nowoczesnością. Bezkresne płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, wysokie góry przykryte śniegiem, pustynie, a także lasy tropikalne tworzą niezwykle ciekawy i zaskakujący krajobraz. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia i największa na półkuli północnej rafa koralowa stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania.Fotografie Mariusz Federowicz