niedziela, 5 czerwca 2016

FOTOinformator 2/2016O możliwościach chińskich producentów wiedzą wszyscy. W końcu w każdym sklepie mamy do czynienia z ich ofertą. Dobrą okazją do bliższego poznania oferty chińskich przedsiębiorców były, zorganizowane po raz pierwszy w tym roku targi CE China w specjalnej strefie ekonomicznej w Shenzhen. Dzięki współpracy z Messe Berlin, organizatorem dorocznych targów IFA, powstała platforma do spotkań biznesu chińskiego z partnerami na całym świecie. Przy tej okazji odbyło się także coroczne spotkanie  szefów Messe Berlin, przedstawicieli firm elektroniki użytkowej i prasy zajmującej się tym tematem. Dlatego właśnie byliśmy gośćmi CE China i prezentujemy na naszych łamach relacje z tej imprezy. Niejako przy okazji - wszak pobyt w Chinach był jednak dość krótki - chciałbym pokazać kilka obrazków z tego, egzotycznego dla nas miejsca.

W pierwszej wersji tego tekstu był w tym miejscu spory akapit poświęcony naszym, rodzimym obyczajom firmowych PR-owców. Różnią się bowiem relacje z dziennikarzami owych speców od PR od działań ich kolegów z firm matek bądź oddziałów z krajów o „ugruntowanej demokracji”, że tak eufemistycznie się wyrażę. O czym właśnie mogliśmy się świetnie przekonać między innymi podczas CE China i GPC IFA 2016. Ale nie tylko wtedy. Zamkniemy jednak ten temat przytaczając tylko takie powiedzenie Ignacego Krasickiego „Czy nos dla tabakiery, czy ona dla nosa”.

Tymczasem w fotografii zakończony został właśnie sezon konkursów na „najlepszą fotografię prasową”, cokolwiek miałoby to znaczyć a rozpoczął sezon festiwalowy. W kraju i za granicą - u nas Łódź, Kraków, tam - TransPhotographiques w Lille z wiodącym tematem THESE AMERICANS, gdzie od 4 czerwca do 31 lipca odbędzie sie kilkanaście wystaw najznakomitszych fotografów. Także 4 czerwca rozpocznie się Les Rencontres de la Photographie w Arles. Tegoroczny festiwal potrwa aż do 25 września. Pod koniec sierpnia możemy pojechać do Perpignan na VISA POUR L'IMAGE by przyjrzeć się fotografii reportażowej.

Fantastycznych wrażeń życzę, tym którzy tam będą

redaktor naczelny - Zbigniew Włodarski

--*--
W numerze:
CE China, Chipolo, START Parking, Leica LUMU, Router Fritz!, Panasonic LUMIX DMC GX80, CorelDRAW Graphic Suite X8, Transcend, Verbatim, Lenovo, TIPA Awards 2016, Hong Kong

--*--
FOTOinformator 2/2016  do poczytania na platformie ISSU, do pobrania z dysku GOOGLE