piątek, 6 listopada 2015

FOTOinformator 7/2015

Sezon na targi zakończony. Po raz kolejny - 55 już - odbyły się targi IFA w Berlinie, kilka impresji na ich temat na dalszych stronach.
Akcentujemy też garść informacji o premierach urządzeń i gadżetów o których fotografujący powinni wiedzieć a zwykle giną one w powodzi wiadomości z pozoru ważniejszych. I choć nie piszemy o najnowszych premierach aparatów wielu firm to warto wspomnieć o prezentacji najnowszego Instaxa - mini70 - która w bardzo medialnej oprawie miała miejsce pod koniec października. Premiery innych odbywają się teraz głównie na portalach społecznościowych i blogach modowo-kulinarnych więc tam trzeba szukać o nich informacji.

Najbardziej spektakularną imprezą jesieni jest niewątpliwie odbywajacy się już po raz 6. FotoArtFestival w Bielsku-Białej. Tworcom Festiwalu udało sie  jak zwykle zgromadzić  w kilku salach wystawowych zdjęcia najwybitnieszych, wspólczesnych fotografów, którzy nie ograniczają się do fotografowania celebrytów. Tym, ktorzy goślili w Bielsku-Białej w fotografii chodzi o coś więcej.

Niezwkle interesująco zapowiada sie też Festiwal Warsaw Photo Days 2015, organizowany przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików.
Jak pisza organizatorzy: "Tematem tegorocznej edycji jest: TESTOSTERON. Szeroko rozumiany testosteron utożsamiany jest z siłą życiową gatunku ludzkiego, nadającą tempo życiu mężczyzn i kobiet; podlegającą nieustannym korektom cywilizacyjnym i społecznym, tak w sferze fizycznej jak i psychicznej, redefiniowaną przez kolejne pokolenia, uzewnętrznianą na różne sposoby. Zaprezentujemy projekty analizujące temat męskości. Przyjrzymy się jakie są sposoby obrazowania współczesnych archetypów męskości, jakie są atrybuty, mocne punkty i zagrożenia.
Pokażemy osiem wystaw indywidualnych wyłonionych projektów w drodze zorganizowanego w ramach festiwalu otwartego konkursu, skierowanego do artystów sztuk wizualnych. Do pierwszego listopada czekamy na realizacje fotograficzne i formy multimedialne z użyciem fotografii i/lub video."

Wystawy w warszawskich galeriach będą trwały od 20 listopada do 15 grudnia 2015, a my pokażemy najciekawsze prace już w najbliższym numerze FOTOinformatora.


Zbigniew Włodarski
Redaktor Naczelny
-*-
do poczytania na platformie ISSUU
do pobrania z dysku GOOGLE